Active Key MedicalKey AK-C8100
tastatur - Nordisk - hvid Indgangsudstyr
Tastatur
| Anbefalet brug | Medicinsk |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Enhedsgrænseflade | RF trådløst |
| Tastatur nøglekontakt | Saksnøglekontakt |
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Tastatursprog | Nordisk |
| Pegeredskab | Ingen |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Antal taster på tastatur | 105 |
| Tastaturnøgleprofil | Lavprofil |
| Nøgle rejseafstand | 2,5 mm |
| Aktiveringskraft | 60 g |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Certificering | CE, RoHS, FCC, EN-60601-1-2:2015 |
| Oprindelsesland | Kina |
Design
| Baggrundslys | Ingen |
| Tastatur stil | Lige |
| Produktfarve | Hvid |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
Funktioner
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri |
| Tastatur batteritype | AAA |
| Antal batterier (tastatur) | 4 |
| Batteriteknologi | Alkaline |
| Strømforbrug | 11 mA |
Mus
| Mus inkluderet | Ingen |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 449 x 142 x 32 mm |
| Tastatur vægt | 882 g |
| Vægt | 900 g |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Modtager inkluderet | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 195 mm |
| Pakkedybde | 470 mm |
| Pakkehøjde | 40 mm |
| Pakkevægt | 1,1 kg |
Andre funktioner
| Bredde | 142 mm |
| Højde | 32 mm |
| Dybde | 449 mm |
| Funktionstaster på tastatur | FN Key,CleanFunction,Wireless dongle pairing |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 210 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 425 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 505 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 12,7 kg |