8-Port 10/100/1000/2500T +
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal installerede SFP+ moduler | 1 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 60 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 44,64 Mpps |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12000 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Blå |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 1 A |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 280 mm |
| Dybde | 180 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,5 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE |