4-Port Fast Ethernet Switch
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Switch lag | L2 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 4 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Fast Ethernet (kobber) porte, antal | 4 |
| Fiberkanal porte | 1 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
Optisk fiber
| Fiber ethernet kabelteknologi | 100BASE-FX |
| Fibertype | Multitilstand |
| RX sensitivitet | -34,5 dB |
| Bølgelængde | 1300 nm |
| Transmissionsafstand (maks.) | 2 km |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 1 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 0,74 Mpps |
| MAC adresselabel | 2048 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 9,1 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Varmeafgivelse | 31 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 135 mm |
| Dybde | 97 mm |
| Højde | 32 mm |
| Vægt | 436 g |
Godkendelser
| Certificering | FCC, CE UL, cUL |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |