SanDisk Extreme Portable 4 TB Blå
SSD-drev
| SDD-kapacitet | 4 TB |
| NVMe | Ja |
| Læsehastighed | 1050 MB/s |
| Skrivehastighed | 1000 MB/s |
Porte & Grænseflader
| Thunderbolt-teknologi | Ingen |
| USB-stik | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Vandtæt |
Sikkerhed
| Hardware kryptering | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Stød under drift | 1500 G |
Vægt & størrelser
| Bredde | 52,4 mm |
| Dybde | 8,95 mm |
| Højde | 100,5 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 102 mm |
| Pakkedybde | 134 mm |
| Pakkehøjde | 38 mm |
| Pakkevægt | 124 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-A, USB Type-C til USB Type-C |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |