NETGEAR M4350 Series M4350-24G4XF
switch - 28 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Trafik formning | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP+ moduler | 4 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4093 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95.23 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP snooping, DHCPv6 snooping |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Støjniveau | 52 dB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 24 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 648 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 400 mm |
| Højde | 43.2 mm |
| Vægt | 6.41 kg |