NETGEAR GS110MX
switch - 10 porte - ikke administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| MIB support | Y |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 10 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 8 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Antal trunks | 8 |
| Statisk rute | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10240 |
Sikkerhed
| IGMP snooping | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1/CAN/CSA C22.2 No. 60960-1-07 EN 60950-1: 2006 + A11:2009 + A1:2010 + A12:2011 + A2:2013 IEC 60950-1:2005 (ed.2)+A1:2009+A2:2013 AS/NZS 60950.1:2015 |
Strømstyring
| Strømkilde | DC |
| DC indgangsspænding | 13.2 V |
| Strømforbrug (typisk) | 4,8 W |
| Strømforbrug (maks.) | 6,6 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Varmeafgivelse | 45,14 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 236 mm |
| Dybde | 102 mm |
| Højde | 27 mm |
| Vægt | 740 g |
Godkendelser
| Certificering | 47 CFR FCC, ICES-003:2016, ANSI C63.4:2014, EN 55032:2012 +AC:2013, CISPR 32:2012, AS/NZS CISPR 32:2013, EN 55032:2015 +AC:2016, CISPR 32:2015 +COR1:2016, AS/NZS CISPR 32:2015, EN 61000-3-2:2014, EN 61000-3-3:2013, EN 55024:2010 +A1:2015, AS/NZS CISPR 32:2015, VCCI-CISPR 32:2016, |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |