Net Switch 1000T 16P PLANET GSW-1601 (19")
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 16 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
Dataoverførsel
| Understøttede dataoverførselshastigheder | 10/100/1000Mbps |
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
Sikkerhed
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Blå |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 13 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Hastighed af pakkeoverførsel | 23.8Mp/s |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 208 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,8 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC, CE |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |