Philips Evnia 5000 32M2C5500W skærm - WLED - 32" - AMD FreeSync Premium Pro - VA - 0,5ms,0.5ms
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 500 cd/m² |
| Responstid | Ja |
| Svartid (MPRT) | 0,5 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Responstid (hurtig) | 0,5 ms |
| Pixel pitch | 0,2724 x 0,2724 mm |
| Pixeltæthed | 93,24 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 255 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 144 Hz |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 100% |
| sRGB-dækning (typisk) | 122% |
| NTSC-dækning (typisk) | 100% |
| Farveskala DCI-P3 | 92% |
| Vis sRGB | Ja |
| Størrelse på skærmpanel | 31.5 inch/80 cm |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydudgang | Ja |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 32 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 65 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 39,36 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1709392 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 700 mm |
| Dybde (med stativ) | 320 mm |
| Højde (med stativ) | 601 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,35 kg |
| Bredde (uden stativ) | 700 mm |
| Dybde (uden stativ) | 131 mm |
| Højde (uden stativ) | 426 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 900 mm |
| Pakkedybde | 226 mm |
| Pakkehøjde | 527 mm |
| Pakkevægt | 11,1 kg |
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| Kompatible operativsystemer | DDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10/8.1/8/7 |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Myndighedsgodkendelser | CB; CE Mark; FCC Class B; ICES-003; CCC; CECP; CEL |
| LowBlue tilstand | Ja |
| Skærm synkroniseringsindgangssignal | Separat synkronisering |
| Philips SmartUniformity | 93 - 105% |
| MultiView | 2 x devices; PIP/PBP mode |
| EasyRead-tilstand | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50 t |
Genbrug af data
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |