Philips Evnia 5000 27M2C5200W skærm - WLED - 27" - Fast VA - 0,3ms,1ms
Full HD 1920x1080 280 Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | Fast VA |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 0,3 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1500R |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 280 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltæthed | 81,68 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 320 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 240 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,5 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DDC/CI | Ja |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 121% |
| NTSC-dækning (typisk) | 108% |
| Adobe RGB dækning | 105% |
| Farveskala DCI-P3 | 92% |
| Vis sRGB | Ja |
| Størrelse på skærmpanel | 27 inch/68.5 cm |
Præstation
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Grå |
| Farvenavn | Dark slate |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 21 |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Strømforbrug (typisk) | 22,4 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 611 mm |
| Dybde (med stativ) | 247 mm |
| Højde (med stativ) | 528 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,79 kg |
| Bredde (uden stativ) | 611 mm |
| Dybde (uden stativ) | 90 mm |
| Højde (uden stativ) | 369 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,97 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 785 mm |
| Pakkedybde | 188 mm |
| Pakkehøjde | 480 mm |
| Pakkevægt | 9,15 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | Kviksølv, PVC/BFR |
Andre funktioner
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| Kompatible operativsystemer | DDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10 |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Brugerkontrol | Power On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back |
| LowBlue tilstand | Ja |
| Billedforbedring | SmartImage game |
| EasyRead-tilstand | Ja |
| Skærm synkroniseringsindgangssignal | Separat synkronisering |
| Delta E | 2 |
| Philips SmartUniformity | 93 - 105% |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 30000 t |
Genbrug af data
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |