EIZO FlexScan EV2740S-WT computerskærm 68,6 cm (27") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD LCD Hvid
Producent: Eizo
Produkt nr: EV2740S-WT
EAN: 4995047070412
Varenummer: F25424269
billigst-pricerunner
Producent: Eizo
Produkt nr: EV2740S-WT
EAN: 4995047070412
Varenummer: F25424269
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(4.496,00 ekskl. moms)
Produkt nr: EV2740S-WT
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Display
Skærm diagonal 68,6 cm (27")
Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
HD-type 4K Ultra HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi LCD
Paneltype IPS
LED-baggrundsbelysning Ja
Type af baggrundslys W-LED
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
Responstid 6 ms
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Antirefleksskærm Ja
Skærm form Flad
Kontrastforhold (typisk) 1000:1
Maksimal opdateringshastighed 60 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 16.7 millioner farver
Pixel pitch 0,155 x 0,155 mm
Pixeltæthed 163 ppi
Synlig størrelse, horisontal 59,7 cm
Synlig størrelse, vertikal 33,6 cm
Digital horisontal frekvens 31 - 134 kHz
Digital vertikal frekvens 29 - 61 Hz
Skærm diagonal (metrisk) 68,5 cm
Farvedybde 10 Bit
Standard for farveskala sRGB
Præstation
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Flimmerfri teknologi Ja
Lav Blue Light teknologi Ja
Multimedie
Antal højttalere 2
Udgangseffekt (RMS) 2 W
Indbyggede højttaler(e) Ja
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Kontor
Produktfarve Hvid
Farve Hvid
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream port type USB Type-C
Antal upstream-porte Ja
Antal USB Type-C opstrømsporte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 4
USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
USB strømforsyning Ja
USB strømforsyning op til 70 W
HDMI Ja
Antal HDMI-porte Ja
Antal DisplayPorts Ja
Udgang til hovedtelefoner Nej
HDCP Ja
HDCP-version 1.4/2.3
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Slot til kabellås Ja
Kabellåseslids type Kensington
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 16,9 cm
Akse Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Drejelig Ja
Drejevinkel område 0 - 344°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 35°
Skærmvisning (OSD) Ja
OSD-sprog Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Svensk
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) C
Energieffektivitetsklasse (HDR) Ikke tilgængelig
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 13 kWh
Strømforbrug (typisk) 12 W
Strømforbrug (standby) 0,27 W
Strømforbrug (maks.) 149 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Energieffektivitetsskala A til G
Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 1397122
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 5 - 35 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 10 - 90%
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 611,6 mm
Dybde (med stativ) 230 mm
Højde (med stativ) 376,3 mm
Vægt (med stativ) 8,6 kg
Bredde (uden stativ) 611,6 mm
Dybde (uden stativ) 60,7 mm
Højde (uden stativ) 364,3 mm