Acer Skærm
24.5" - IPS - 300 Hz - 1 ms - 2x HDMI - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.900,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.870,-
DKK
(1.496,00 ekskl. moms)
Præstation
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 120 mm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | 360° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 25° |
Strømstyring
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
Vægt & størrelser
| Vægt (med stativ) | 4200 g |
Display
| Skærm diagonal | 24,5 tommer |
| Skærm diagonal (metrisk) | 62,2 cm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 400 cd/m² |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Digital vertikal frekvens | 1000:1 Hz |
| Responstid | 1 ms |
| Responstid (hurtig) | 0,5 ms |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Farvedybde | 16,7 bit |
| Maksimal opdateringshastighed | 300 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | HDR10 |
| Farveområde | 90% |