Acer Skærm
27" - IPS - 240 Hz - 0.5 ms - 2x HDMI - Sort - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.649,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.619,-
DKK
(1.295,20 ekskl. moms)
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| DisplayPort-version | 1,4 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 25° |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 16 W |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 38 kWh |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,40 mm |
| Dybde (med stativ) | 199,30 mm |
| Højde (med stativ) | 459,40 mm |
| Vægt (med stativ) | 3930,00 g |
| Bredde (uden stativ) | 613,40 mm |
| Dybde (uden stativ) | 63,0 mm |
| Højde (uden stativ) | 368,30 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3500,0 g |
Præstation
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
Design
| Produktfarve | Sort |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | MPR II |
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27 tommer) |
| Skærmteknologi | LED-backlit LCD / TFT active matrix |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Pixeltæthed | 109 ppi |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Responstid | 0,5 ms |
| Svartid (MPRT) | 1 ms |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Farveområde | 99% |
| Farvedybde | 16,7 bit |
| Type af baggrundslys | LED |
| Horisontal scanningsområde | 31 - 290 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 240 Hz |