Acer Skærm
23.8" - IPS - 144 Hz - 1 ms - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.123,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.093,-
DKK
(874,40 ekskl. moms)
Præstation
| Skærmoverflade | Anti-glare |
Andre funktioner
| Adaptiv synkronisering | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Justerbar højde (maks.) | 165 mm |
| Drejevinkel område | -178 - 178° |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
| Akse | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
Strømstyring
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 32 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | B |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 539,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 245,11 mm |
| Højde (med stativ) | 535,94 mm |
| Vægt (med stativ) | 4990 g |
| Dybde (uden stativ) | 49,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 318,8 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,64 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, generation 10 |
Display
| Skærm diagonal | 23,8" |
| Paneltype | IPS |
| Skærmteknologi | LCD |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Responstid | 1 ms |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| Farvedybde | 6 Bit+FRC |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Pixel pitch | 0,275 x 0,275 mm |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 x 29,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 53,95 cm |