TP-Link HX141 Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Wi-Fi 6 (802.11ax) Hvid 3 Intern
Design
| Produkttype | Mesh-router |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antenne type | Intern |
| Knap til nulstilling | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 1500 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 574 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 1201 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Sikkerhedsalgoritmer | WMM, WPA, WPA2, WPA3 |
| Point-to-point protocol over Ethernet (PPPoE) | Ja |
| Statisk IP | Ja |
| Dynamisk IP | Ja |
Funktioner
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Portvideresendelse | Ja |
| Firewall sikkerhed | SPI Firewall |
| Sendeeffekt (CE) | 20 - 23 dBm |
| Sendeeffekt (FCC) | 30 dBm |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 4.4, iOS 9.0 |
| Forældrekontrol | Ja |
| SSID broadcast | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
| Ethernet WAN | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 12 V |
| Indgangsstrøm til vekselstrømsadapter | 1 A |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE |
| Certificering | CE |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 100 mm |
| Højde | 89,5 mm |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Antal medfølgende enheder | 1 stk |
| Ethernet-kabel | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |