10GB 2-Port 562FLR-SFP+Adpt
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Ethernet / Fiber |
| Fiber optisk strømstik | SFP+ |
| Fiberkanal porte | 2 |
| PCI version | 3.0 |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 10000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 1588, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1Qau, IEEE 802.1ad, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3p, IEEE 802.3q, IEEE 802.3x |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9500 |
| Auto-forhandling | Ja |
Design
| Intern | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 12 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -65 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 241,3 mm |
| Dybde | 190,5 mm |
| Højde | 57,1 mm |
| Vægt | 450 g |