Zyxel RGS200-12P
switch - 12 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| MIB support | RFC 2233 IF MIB, RFC1213 MIB II, RFC 1757 RMON 1/2/3/9, RFC1215, RFC1493, RFC 2674, LLDP-EXT-MED MIB |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Tagged VLAN |
| Antal VLAN'er | 1024 |
Optisk fiber
| Fiber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-X |
| Transmissionsafstand (maks.) | 40 km |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 24 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 17,86 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Antal køer | 8 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 0,5 MB |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, HTTPS, SNMP, SSH-2 |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelse | Gæste VLAN, MAC-baseret godkendelse, Portbaseret godkendelse |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
Præstation
| Plug and play | Ja |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Bufferstørrelse | 512 KB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 568430 t |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 12 - 58 V |
| Indgangsspænding | 12 - 58 V |
| Strømforbrug (maks.) | 255 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 240 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Varmeafgivelse | 86955 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 77 mm |
| Dybde | 127,3 mm |
| Højde | 154 mm |
| Vægt | 1,45 kg |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringssæt til væggen | Ja |
| Pakkebredde | 133 mm |
| Pakkedybde | 192 mm |
| Pakkehøjde | 238 mm |
| Pakkevægt | 1,9 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |