TP-Link TL-SG108PE Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Sort
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 8 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Port-spejlning | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Port-based VLAN |
| Antal VLAN'er | 32 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 11,9 Mpps |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 15000 |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 11900000 pps |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| IGMP snooping | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, PoE, Strøm, Hastighed, Status |
Strømstyring
| Strømkilde | DC |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Indgangsstrøm | 1.25 A |
| Indgangsspænding | 48 V |
| Strømforbrug (maks.) | 65,2 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 4 |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 15,4 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 64 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 256,19 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 158 mm |
| Dybde | 101 mm |
| Højde | 25 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 131 mm |
| Pakkedybde | 196 mm |
| Pakkehøjde | 121 mm |
| Pakkevægt | 860 g |
Godkendelser
| Certificering | FCC, CE, RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |