StarTech.com Unmanaged 2.5G Switch, 5 Port Gigabit Switch, 2.5GBASE-T Unmanaged Ethernet Switch, Ethernet Splitter, Din Rail or Wall Mount, Multi-Gigabit, All-Metal, Auto-MDIX, 9K Jumbo
2.5 Gb Network Switch - switch - 5 porte - ikke administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 5 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 1000BASE-TX, 2500BASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat5e, Cat6, Cat6a |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 2,5 Gbit/sek. |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Stål |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Maksimal kabellængde | 100 m |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm/jævnstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsstrøm | 0.5 A |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 1 A |
| Strømstiktype | Type M |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 145 mm |
| Højde | 30 mm |
| Vægt | 600 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringssæt til væggen | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 285 mm |
| Pakkedybde | 135 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Pakkevægt | 700 g |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 305 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 370 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 290 mm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |