PLANET IP30, IPv6/IPv4, 4-Port Administreret L2/L2+ Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Blå, Grå
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
Design
| Produktfarve | Blå, Grå |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 48 - 56 V |
| Indgangsstrøm | 8 A |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 360 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 1303,4 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 245 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 36 mm |
| Vægt | 853 g |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE |