PLANET IGS-5225-8P4S netværksswitch Administreret L2+ Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Blå, Sølv
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Port til konsol | RJ-45 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 1588v2, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN, Tagged VLAN, Protocol-based VLAN, MAC address-based VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Optisk fiber
| Fiber ethernet kabelteknologi | 100BASE-FX |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 24 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 17,85 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Antal køer | 8 |
| Statisk rute | Ja |
| Stastiske routere | 32 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping, DHCP relay |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) regler | 123 |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelsestype | IEEE 802.1x, RADIUS |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SNMPv3, SSH, SSL/TLS |
| IP-MAC-portbinding | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Produktfarve | Blå, Sølv |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | LAN, PoE, Strøm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| DIN-skinne montering | Ja |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 48 - 56 V |
| Strømforbrug (maks.) | 255,9 W |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Overspændingsbeskyttelse | 5 kV |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 36 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 240 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 872,62 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 76,8 mm |
| Dybde | 107,3 mm |
| Højde | 152 mm |
| Vægt | 1,09 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE IEC60068-2-32 (free fall) IEC60068-2-27 (shock) IEC60068-2-6 (vibration) |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |