PLANET GSD-1008HP netværksswitch Ikke administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Blå
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 10 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 10 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Fuld duplex | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 13,4 Mpps |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 2.5 A |
| Strømforbrug (maks.) | 124 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 120 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 423,1 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 220 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 1,21 kg |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |