NETGEAR Smart MS510TXM
switch - 8 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 140 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Antal køer | 8 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 2 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCPv6 snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Algoritmer for køplanlægning | WRR+SP |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 256 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Ventilatorfejl, Link, Strøm, Hastighed |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1000 MHz |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Støjniveau | 25 dB |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1059519 t |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 47 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3000 m |
| Varmeafgivelse | 160,458 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 330 mm |
| Dybde | 206 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 2,08 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Rack skinner | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |