NETGEAR Smart GS752TPP
v3 - switch - 48 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3/L4 |
| ARP inspektion | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 4 |
| Antal USB Type-A-porte | 1 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x |
| IPv6-ruter | 32 |
| IPv4-ruter | 32 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 104 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Latens (10-100 Mbps) | 9,617 µs |
| Latens (1 Gbps) | 4,411 µs |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping, DHCPv6 client |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) IPv4 indtastninger | 100 |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 512 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorproducent | ARM |
| Processormodel | ARM Cortex-A55 |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Støjniveau | 39,3 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1296949 t |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 49 W |
| Strømforbrug (maks.) | 861 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 48 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 760 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Varmeafgivelse | 2944,6 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 310 mm |
| Højde | 432 mm |
| Vægt | 5,03 kg |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC Class A, RCM, ICES Class A, VCCI, KC, BSMI, UKCA |