NETGEAR Plus MS108EUP
switch - 8 porte - Administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Port-based VLAN, Tagged VLAN |
| Antal VLAN'er | 64 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 40 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12000 |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client |
| IGMP snooping | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Algoritmer for køplanlægning | Strict Priority Queue (SPQ), Weighted Round Robin (WRR) |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 128 |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Grå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 373644 t |
Strømstyring
| Strømkilde | PoE |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 230 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 210 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 40 mm |
| Vægt | 900 g |
Godkendelser
| Certificering | CE FCC 15 B CE/EN55032/24 CSA VCCI ACMA KC CCC BSMI |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |