NETGEAR GS724T
Version 6 - switch - 24 porte - smart - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+/L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1as, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 52 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Antal køer | 8 |
| Stastiske routere | 32 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 2 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS, SSL/TLS |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 512 |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP v1/v2 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Blå, Grå |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link |
| Antal blæsere | 0 blæser(e) |
Præstation
| Støjniveau | 0 dB |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1999946 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 13,5 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 328 mm |
| Dybde | 169 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 1,62 kg |