NETGEAR GS516PP
switch - 16 porte - ikke administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10GBASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Latens (1 Gbps) | 12 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1448000 pps |
| Pakke bufferlager | 0,192 MB |
Sikkerhed
| Algoritmer for køplanlægning | Weighted Round Robin (WRR) |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Blå, Grå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Ventilatorfejl, Link, PoE, Strøm, Hastighed |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 2415333,9 t |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 316,1 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+ |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 16 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 260 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 330 mm |
| Dybde | 207 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 2,3 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC 47 CFR Part15B (Class A) ICES-003 Class A EN 55024/55032/55035 (Class A) AS/NZS CISPR 32 VCCI BSMI CNS13438 KCC UL 62368-1 CB_IEC 60950-1 + IEC 62368-1 Ed-3 LVD EN60950-1+EN62368-1 Ed-2 Rpt AS/NZS 62368.1 Ed-2 BSMI CNS14336-1 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |