NETGEAR GS305
switch - 5 porte - ikke administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 5 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-sensing | Ja |
| Kabellængde opdagelse | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 10 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 1,448 Mpps |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Latens (1 Gbps) | 2,6 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke bufferlager | 128 MB |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 3831422 t |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 2,15 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Varmeafgivelse | 7,35 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 101 mm |
| Dybde | 94 mm |
| Højde | 29 mm |
| Vægt | 250 g |
Tekniske detaljer
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 20 stk |
| Forsendelseskassens længde (indvendig) | 31,8 cm |
| Forsendelsesemballage nettovægt | 10,7 kg |
| Forsendelseskassens højde (indvendig) | 35,7 cm |
| Forsendelseskasses kassens bredde (indvendig) | 49,9 cm |
Godkendelser
| Certificering | CE Mark FCC Part 15 Class B IC Class B RCM VCCI |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |