Net Switch 1000T 8P PLANET GSD-805
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 11,9 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Pakke bufferlager | 1 MB |
Protokoller
| Understøttede netværksprotokoller | CSMA / CD |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 0.2 A |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 168 mm |
| Dybde | 93 mm |
| Højde | 32 mm |
| Vægt | 428 g |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |