MikroTik MikroTik CRS305-1G-4S + IN L5 4xSFP + 10GbE, 1xRJ45 GbE, Dual boot, Desktop case
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 1 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| 10G understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Hvid |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 16 MB |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 12 - 57 V |
| Strømforbrug (typisk) | 10 W |
| Strømforbrug (maks.) | 18 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 141 mm |
| Dybde | 115 mm |
| Højde | 28 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |