Managed Layer 2+ Switch, 24
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L2+ |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Kombo SFP porte, antal | 4 |
| SFP/SFP+ porte, antal | 4 |
| Antal administrationsporte | 32 stk |
| Port til konsol | RJ-45 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3u |
| IP-routing | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke videresendelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Data |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Antal blæsere | 0 blæser(e) |
Præstation
| Telnet | Ja |
| Ventilatorfri | Ja |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+ |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 24 |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 15 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 15,4 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 370 W |
Andre funktioner
| Materiale | Metal |
| Garantiperiode | 5 År |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 280 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 3,65 kg |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 500 mm |
| Pakkedybde | 365 mm |
| Pakkehøjde | 85 mm |
| Pakkevægt | 4,72 kg |