Managed AV Switch (450W PoE
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| MIB support | RFC 1213 MIB-II, RFC 1215 Generic Traps, RFC 1493 Bridge MIB, RFC 2674 Bridge MIB Extensions, RFC 2737 Entity MIB (Version 2), RFC 2819 RMON (1, 2, 3, 9), RFC 2863 Interface Group MIB, RFC 3635 Ethernet-like MIB, RFC 3621 Power Ethernet MIB |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal 10G Ethernet-porte (kobber) | 4 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 4 |
| Fiber optisk strømstik | SFP+ |
| Port til konsol | RJ-45 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN, Protocol-based VLAN, Tagged VLAN, Management VLAN |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 128 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 95,23 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Antal trunks | 8 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 12 |
| Pakke bufferlager | 12 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP Option 82, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SNMPv2, SNMPv3, SSH, SSH-2 |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| IP-MAC-portbinding | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | IPv6 MLD snooping v2, v3, up to 256 multicast groups |
Protokoller
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, PoE, Strøm, System |
Præstation
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Ventilatorfri | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | AC/PoE |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 15,1 W |
| Strømforbrug (maks.) | 533 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 450 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
| Varmeafgivelse | 51,5 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 207 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 3,44 kg |