LevelOne
switch - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 24 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Port-based VLAN, Tagged VLAN |
| Antal VLAN'er | 32 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 52 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Antal køer | 4 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
Sikkerhed
| IGMP snooping | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm, System |
Præstation
| Flashhukommelse | 2 MB |
| Støjniveau | 0 dB |
| Ventilatorfri | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 43800 t |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 18 W |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Overspændingsbeskyttelse | 8 kV |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 61,42 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 190 mm |
| Højde | 44,5 mm |
| Vægt | 1,85 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 503 mm |
| Pakkedybde | 270 mm |
| Pakkehøjde | 85 mm |
| Pakkevægt | 2,45 kg |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Certificering | UKCA, FCC Class A |
Tekniske detaljer
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Pallens bruttolængde | 80 cm |
| Pallehøjde (luft) | 159,4 cm |
| Antal papkasser pr. palle (luft) | 20 stk |
Logistik data
| Ydre emballage nettovægt | 750 g |
| Oprindelsesland | Kina |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 515 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 360 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 290 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 10,6 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 4 stk |