LevelOne GSW-0507
switch - 5 porte
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 5 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 10 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8192 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Pakke videresendelsesrate (10 Mbps) | 14880 pps |
| Pakke videresendelsesrate (100 Mbps) | 148000 pps |
| Pakke bufferlager | 1 MB |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort, Rød |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Flashhukommelse | 1024 MB |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Indgangsstrøm | 1 A |
| Strømforbrug (typisk) | 3 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 149,5 mm |
| Dybde | 89 mm |
| Højde | 27 mm |
| Vægt | 135 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 92 mm |
| Pakkedybde | 142 mm |
| Pakkehøjde | 92 mm |
| Pakkevægt | 300 g |
Tekniske detaljer
| Palle nettobredde | 120 cm |
| Palle nettohøjde | 169 cm |
| Palle nettodybde | 80 cm |
Godkendelser
| Certificering | CE, RoHS, FCC |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |