LevelOne GES-2108P netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Sort
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 8 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Tagged VLAN |
| Antal VLAN'er | 32 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Antal køer | 4 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| IGMP snooping | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, PoE |
Præstation
| Flashhukommelse | 2 MB |
| Støjniveau | 0 dB |
| Ventilatorfri | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 43800 t |
Strømstyring
| Strømkilde | DC/PoE |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| DC indgangsspænding | 54 V |
| Indgangsstrøm | 2.2 A |
| Strømforbrug (maks.) | 120 W |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Overspændingsbeskyttelse | 8 kV |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 112,8 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 27,3 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 160 mm |
| Dybde | 95 mm |
| Højde | 29 mm |
| Vægt | 400 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Pakkebredde | 310 mm |
| Pakkedybde | 230 mm |
| Pakkehøjde | 65 mm |
| Pakkevægt | 1,3 kg |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Certificering | UKCA, FCC Class A |
Tekniske detaljer
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Antal papkasser pr. palle (luft) | 18 stk |
| Pallehøjde (luft) | 158,4 cm |
| Pallens bruttolængde | 80 cm |
Logistik data
| Ydre emballage nettovægt | 600 g |
| Oprindelsesland | Kina |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 350 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 330 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 480 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 13,6 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |