LevelOne GEP-2861
switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 24 |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 1000BASE-T, 100BASE-TX |
| Port-spejlning | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, PoE, Hastighed, System |
Præstation
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Ventilatorfri | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 390 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 442 mm |
| Dybde | 285 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 4 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 395 mm |
| Pakkedybde | 90 mm |
| Pakkehøjde | 530 mm |
| Pakkevægt | 4,8 kg |
Godkendelser
| Certificering | CE, RoHS |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |