LevelOne FGU-5021
switch - 50 porte - ikke administreret - monterbar på stativ
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 50 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Fast Ethernet (kobber) porte, antal | 48 |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 2 |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Port til konsol | RJ-45 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T, 1000BASE-TX |
| Fuld duplex | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
Optisk fiber
| Fiber ethernet kabelteknologi | 100BASE-X, 1000BASE-X |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 13,6 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm |
Præstation
| Intern hukommelse | 16 MB |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 28,6 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 230 mm |
| Højde | 440 mm |
| Vægt | 2,7 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Gaveæske |
| Pakkebredde | 375 mm |
| Pakkedybde | 100 mm |
| Pakkehøjde | 510 mm |
| Pakkevægt | 2,82 kg |
Godkendelser
| Certificering | CE/FCC |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 520 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 395 mm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 535 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 13,8 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 5 stk |