IPv6/IPv4, 8-Port
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Auto-sensing | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 614 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 280 mm |
| Dybde | 180 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,8 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE, LVD |