IP30 Industrial L3 8-Port
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 8 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ag, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4095 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP Option 82, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
Design
| Produktfarve | Blå, Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 76,8 mm |
| Dybde | 107,3 mm |
| Højde | 152 mm |
| Vægt | 1,06 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A CE: EN55032 EN55035 EN 62368-1/IEC 62368-1: 2014 |