IP30 Industrial L2/L4 8-Port
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 14,8 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 9 - 48 V |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 50 mm |
| Dybde | 87,8 mm |
| Højde | 135 mm |
| Vægt | 510 g |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE IEC 60068-2-32 (free fall) IEC 60068-2-27 (shock) IEC 60068-2-6 (vibration) |