IP30 Industrial L2/L4 16-Port
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 18 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 40 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 29,7 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
Design
| Produktfarve | Aluminium, Blå |
| Husmateriale | Aluminium |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | DC/PoE |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 76 mm |
| Dybde | 135 mm |
| Højde | 152 mm |
| Vægt | 1,4 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE IEC 60068-2-32 (free fall) IEC 60068-2-27 (shock) IEC 60068-2-6 (vibration) |