Industrial 4-Port
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 4 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Antal installerede SFP moduler | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 4,8 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 3,57 Mpps |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
Design
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm/jævnstrøm |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 32 mm |
| Dybde | 87,8 mm |
| Højde | 135 mm |
| Vægt | 430 g |