Zyxel XMG-100 Series XMG-105
switch - ikke-administreret - 5 porte
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 25 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 18,6 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 12 MB |
Design
| Produktfarve | Grå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 3,83 W |
| Strømforbrug (maks.) | 9,34 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 160 mm |
| Dybde | 110 mm |
| Højde | 26 mm |
| Vægt | 460 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 215 mm |
| Pakkedybde | 133 mm |
| Pakkehøjde | 79 mm |
| Pakkevægt | 919,6 g |
Godkendelser
| Certificering | CE, EAC, FCC, BSMI Class B |