Unmanaged Intelligent 8
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal uplink-porte | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3u |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
Design
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Strøm |
| Antal blæsere | 0 blæser(e) |
Præstation
| Ventilatorfri | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 6,5 W |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Overspændingsbeskyttelse | 4 kV |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+ |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 15,4 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 110 W |
Andre funktioner
| Montering | Desktop |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 220 mm |
| Dybde | 161 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 880 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Strøm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 315 mm |
| Pakkedybde | 215 mm |
| Pakkehøjde | 85 mm |
| Pakkevægt | 1,38 kg |