LevelOne FEP-0812
switch - 8 porte - ikke administreret - monterbar på stativ
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 1,6 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 0,1488 Mpps |
| MAC adresselabel | 1024 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Pakke videresendelsesrate (10 Mbps) | 14880 pps |
| Pakke videresendelsesrate (100 Mbps) | 148000 pps |
Multicast funktioner
| MAC-adresse tabel (multicast) | 1000 entries |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Aktivitet, LAN, PoE, Strøm |
Præstation
| Bufferstørrelse | 64 KB |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 65 W |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Kortslutning |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 65 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 122 mm |
| Dybde | 44 mm |
| Højde | 160 mm |
| Vægt | 800 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
| Pakkebredde | 145 mm |
| Pakkedybde | 80 mm |
| Pakkehøjde | 235 mm |
| Pakkevægt | 1,1 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC, CE, RoHS |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |