D-Link DGS 108GL
switch - 8 porte - ikke administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 11,9 Mpps |
| MAC adresselabel | 4000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Antal køer | 8 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Pakke videresendelsesrate (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Pakke videresendelsesrate (100 Mbps) | 148800 pps |
| Pakke videresendelsesrate (10 Mbps) | 14880 pps |
Design
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | Desktop |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1402428 t |
Strømstyring
| Strømkilde | DC |
| DC indgangsspænding | 5 V |
| Indgangsstrøm | 1 A |
| Strømforbrug (maks.) | 4,31 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 14,7 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 67 mm |
| Højde | 26 mm |
| Vægt | 240 g |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Certificering | CE; FCC; RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |