IGS-4215-8UP2T2S
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 10 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Fuld duplex | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 24 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 17,85 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP Option 82, DHCP relay, DHCP snooping |
| IGMP snooping | Ja |
Design
| Produktfarve | Aluminium, Blå |
| Husmateriale | Aluminium |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
Strømstyring
| Strømkilde | DC/PoE |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 76,8 mm |
| Dybde | 107,3 mm |
| Højde | 152 mm |
| Vægt | 1,09 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A EN 55032 EN 55035 ICES-003 issue 7 IEC 60068-2-32 (free fall) IEC 60068-2-27 (shock) IEC 60068-2-6 (vibration) |