HPE Networking Instant On 1960
switch - 16 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Webbaseret administration | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal 2,5G Ethernet-porte (kobber) | 4 |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3an, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto-sensing | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 116 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 172 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Latens (10-100 Mbps) | 4,1 µs |
| Latens (1 Gbps) | 1,8 µs |
| Latens (10 Gps) | 2,8 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP relay, DHCP snooping |
| IGMP snooping | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS |
| Godkendelse | Portbaseret godkendelse |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3 |
| Understøttede netværksprotokoller | HTTPS |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Fysisk stabling | 4 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9 |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| Flashhukommelse | 512 MB |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 790 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 480 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 443 mm |
| Dybde | 350 mm |
| Højde | 43,9 mm |
| Vægt | 5,24 kg |