HPE FlexFabric 5710 24XGT 6QSFP+ or 2QSFP28
switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Qau, IEEE 802.1Qaz, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ag, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ah |
| 10G understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 960 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 714 Mpps |
| MAC adresselabel | 208000 entries |
| Latens (10 Gps) | 1,5 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 12 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP server |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelsestype | IEEE 802.1x, RADIUS |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP, IP, MPLS, OSPF, RIP, VRRP |
| IPv4 FIB indtastninger | 16000 |
| IPv6 FIB indtastninger | 8000 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Fysisk stabling | 9 |
| Virtuelle stabling | 10 |
| Hukommelsestype | SDRAM |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
| Flashhukommelse | 1024 MB |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 450 W |
| Strømforbrug note | Max. output power: 450W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Reaktionstid | <1.5 μs (64-byte packets) |
| Vægt (efter britisk standard) | 8,55 kg (18.9 Pund) |
| I/O-porte | 24 1/10GBASE-T and 6 QSFP+ or 2 QSFP28 |
| Målstyring | HPE IMC, CLI, out-of-band management, SNMP Manager, Telnet, FTP |
| Hukommelse og processor | 1 GB flash, 4 GB SDRAM packet buffer size: 12 MB |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 457 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 460 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 8,55 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |