HPE Aruba Networking Networking Instant On Switch 8p Gigabit CL4 PoE 2p SFP 124W 1930 Administreret L2/L3/L4 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Hvid
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L2/L3/L4; L2/L3/L4 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja; Ja |
| Cloud-administreret | Ja; Ja |
| Webbaseret administration | Ja; Ja |
| ARP inspektion | Ja; Ja |
| System hændelseslog | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24; 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2; 2 |
Netværk
| 10G understøttelse | Ingen; Ja |
| Port-spejlning | Ja; Ja |
| IP-routing | Ja; Ja |
| Fuld duplex | Ja; Ja |
| Routing indtastninger | 32; 32 |
| Begrænsning af hastighed | Ja; Ja |
| Aktiv link opdagelse | Ja; Ja |
| Flowkontrol support | Ja; Ja |
| Auto-sensing | Ja; Ja |
| Spanning tree protokol | Ja; Ja |
| Link aggregering | Ja; Ja |
| VLAN understøttelse | Ja; Ja |
| Antal VLAN'er | 4093; 4093 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 14,88 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Latens (10-100 Mbps) | 5,2 µs; 5,2 µs |
| Latens (1 Gbps) | 3 µs; 3 µs |
| Jumbo Frames support | Ja; Ja |
| Jumbo rammer | 9216; 9216 |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client, DHCP snooping; DHCP client, DHCP snooping |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja; Ja |
| IGMP snooping | Ja; Ja |
| SSH/SSL support | Ja; Ja |
| Loop beskyttelse | Ja; Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja; Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja; Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U; 1U |
| Produktfarve | Hvid; Hvid |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9; ARM Cortex-A9 |
| Maksimalt antal SPAN-sessioner | 800; 800 |
| Hukommelsestype | SDRAM / Flash; SDRAM / Flash |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Ventilatorfri | Ja; Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm; Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz; 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 0.2 A; 0.2 A |
| Strømforbrug (maks.) | 150,2 W |
| Strømforbrug note | 150.2W maximum, 11.7W idle |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 124 W |
Andre funktioner
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 254 x 254 mm (1.73 x 10 x 10") |
| Vægt (efter britisk standard) | 3,27 kg (7.21 Pund) |
| Målstyring | Instant On Portal, Web browser, SNMP Manager |
| I/O-porte | 8 RJ-45 autosensing 10/100/1000 Class 4 PoE ports (IEEE 802.3 Type 10 BASE-T, IEEE 802.3u Type 100 BASETX, IEEE 802.3ab Type 1000 BASE-T) Duplex: 10 BASE-T/100 BASETX: half or full; 1000 BASE-T: full only 2 SFP 1 GbE ports |
| Hukommelse og processor | ARM Cortex-A9 @ 800 MHz 512 MB SDRAM, 256 MB flash 1.5 MB packet buffer |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C; -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m; 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 43,9 mm |
| Dybde | 254 mm |
| Højde | 254 mm |
| Vægt | 1,16 kg |