HPE Aruba Networking Networking Instant On Switch 24p Gigabit 2p SFP 1830 Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) 1U
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret; Administreret |
| Switch lag | L2; L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja; Ja |
| Webbaseret administration | Ja; Ja |
| Cloud-administreret | Ja; Ja |
| System hændelseslog | Ja; Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24; 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000); Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2; 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z; IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen; Ingen |
| Port-spejlning | Ja; Ja |
| Fuld duplex | Ja; Ja |
| Flowkontrol support | Ja; Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja; Ja |
| Link aggregering | Ja; Ja |
| Spanning tree protokol | Ja; Ja |
| Auto-sensing | Ja; Ja |
| VLAN understøttelse | Ja; Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 52 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 38,68 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries; 16000 entries |
| Latens (10-100 Mbps) | 5,2 µs; 5,2 µs |
| Latens (1 Gbps) | 2,8 µs; 2,8 µs |
| Jumbo Frames support | Ja; Ja |
| Jumbo rammer | 9216; 9216 |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP client; DHCP client |
| IGMP snooping | Ja; Ja |
| SSH/SSL support | Ja; Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja; Ja |
| Formfaktor | 1U; 1U |
Præstation
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9; ARM Cortex-A9 |
| Processorfrekvens | 800 MHz; 800 MHz |
| Hukommelsestype | SDRAM; SDRAM |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Ventilatorfri | Ja; Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm; Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja; Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz; 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 7,8 W; 7,8 W |
| Strømforbrug note | Maximum: 100-127V: 19.1W 200-220V: 19W: Idle: 100-127V: 7.6W 200-220V: 7.8W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Andre funktioner
| Målstyring | HPE Networking Instant On Cloud; Web browser; SNMP Manager |
| Vægt (efter britisk standard) | 2,49 kg (5.5 Pund) |
| Hukommelse og processor | ARM Cortex-A9 @ 800MHz, 512 MB SDRAM, 256 MB flash; packet buffer: 1.5 MB |
| I/O-porte | 24 RJ-45 10/100/1000 ports, 2 SFP 1GbE ports |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C; -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 95%; 15 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 215,9 mm |
| Dybde | 443 mm |
| Højde | 43,9 mm |
| Vægt | 2,49 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990; 85176990 |